Gayrimenkul Danışmanı

Gayrimenkul Danışmanı

Gayrimenkul danışmanları ;Spk nın düzenlediği sınava girerek lisans sahibi olurlar….Bu yüzden mevzuatlara hakimdir. İdari işlemleri çoğu insan sevmez ama bir gayrimenkul danışmanı idari işlemler hakkında bilgi sahibidir size yardımcı olur=)). . Bu danışmanlar sayesinde güvenli bir şekilde gayrimenkul alıp satabilirsiniz……..

Gayrimenkul danışmanları, gerekli olan tüm araştırmaları yaparak süreci sizin için kolaylaştırırlar.Özellikle günümüzde kanunlar,yasalar sürekli değişiyor… İlgilenmeniz gerek birçok mevzuatı ;gayrimenkul danışmanları inceleyip gerekli araştırmaları yaparak; hızlı bir şekilde süreci tamamlamanızı sağlarlar. Zaman paradır=)Gayrimenkul danışanlarıbu süreci sizin adınıza kısa sürede yaparlar……

Yatırım yaparken iyi düşünülmesi gerekmektedir. Yapılan yatırımın fayda maliyet analizi değerlendirilip…. Yatırımın ölü bir yatırım olup olmayacağı tahmin edilmelidir. Riski en aza indirgemek için gayrimenkul danışmanlığı hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir.

Gayrimenkulün hukuki durumu uzmanlar tarafından incelenir .Piyasa fiyatı ile emsal bedeli tespit ederler….

Gayrimenkul değerleme hizmeti sunan eksper, önce durum tespiti yapar.Analitik düşünmeyi seven ve ikna gücü yüksek insanlar için çok iyi bir kariyer fırsatı=)) ardından tüm bu bulguları da göz önünde bulundurarak gayrimenkulün değerleme günündeki piyasa değerini ve yaklaşık emsal bedelini..Bağımsız, tarafsız ve objektif ölçütlere göre ki bu kıyas niteliksel özelliğidir gayrimenkul danışmanı meslek erbabının belirler. Bu çalışmaları içeren rapor, basit ve anlaşılır bir şekilde paylaşır.

Gayrimenkul danışmanlığı, Gayrimenkul danışmanının bir müşteri potansiyeli vardır. .Hizmeti veren kişiler, müşterilerini iyi bir şekilde yönetebilmelidir ve sürekli iletişim halinde olmaları gerekmektedir. . Gayrimenkul danışmanlarının müşterilerin ihtiyacını iyi bir şekilde anlaması gerekmektedir ve ihtiyaçları doğrultusunda onlara seçenekler sunmalıdır.Bilgi ve deneyimini ortaya koyarak finansal fırsatlar bulmalarında müşterilerine yardımcı olmaları gerekmektedir


Geleceğin mesleklerinden biridir bence….Gerek satış ofislerinde; gerekse emlak danışmanlık hizmeti veren firmalarda çalışır. Müşterilere projeyi doğru şekilde anlatma ve ikna kabiliyeti bu meslektekiler için olmazsa olmazdır . Şirketler gayrimenkul danışmanı iş ilanları verirken satış pazarlama konusunda deneyimli ve yetenekli adayların yanı sıra; alanla ilgili lisansı olan veya danışmanlık sertifikası edinmiş adaylara da öncelik verirler.