İç Denetim Sistemi Kurulması Yönetim Danışmanlığı

İç Denetim Sistemi Kurulması Yönetim Danışmanlığı

İç Denetim Sistemi Kurulması Yönetim Danışmanlığı, yönetim sürecinin en önemli parçalarından biridir ve şirketlerin sürdürülebilirlik kavramı doğrultusunda güç kazanmaları için olmazsa olmaz faaliyetlerden biridir.

Yönetim sürecinden bahsedebilmemiz için şirketiniz için yapmış olduğunuz planların, vermiş olduğunuz görevlerin ne kadarının tamamlandığı ve politika olarak sizin koymuş olduğunuz kurallara ne kadar uygun olarak tamamlandığının periyodik olarak ölçülmesi ve denetlenmesi gerekir.

Bu denetleme fonksiyonu şirket içerisinde tabiri caizse polislik yapmaktan ziyade şirketinizin çizmiş olduğunuz yolda ne kadar düzgün ilerlediği, bu yoldan sapmalar oluyor ise buna yönelik hemen önlem almanıza olanak sağlayan bir süreçtir. Ayrıca tüm organizasyonunuzu zinde tutacak ve şirket sahibi ya da yönetici olarak size de her şeyin rayında gidip gitmediğini çok fazla zaman geçmeden gösterecek en kritik yönetim fonksiyonlarından biridir.

Bu faaliyeti dilerseniz Yönetim Kurulunuza bağlı bir iç denetim kurulu oluşturarak da tamamlayabiliriz. Bu sayede şirketinizin kurumsal yönetim ilkelerine de uyumu artmış olacaktır.